Zimowe Spotkanie Polskich Szybowników

10 października, 2022

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy

Nadszedł czas by Zimowe Spotkanie Polskich Szybowników odbyło się w Bezmiechowej – Kolebce polskiego szybownictwa. Tak się stanie już niebawem.

Zapraszam Wszystkich właśnie do Bezmiechowej w dniach 13-15 stycznia 2023 roku.

Wcześniejszy przyjazd mile widziany. Program zapowiada się bardzo ciekawie. Jeśli dopisze śnieg i mróz to są szanse na starty grawitacyjne.

Jak zawsze konferencja odbędzie się w sobotę, 14 stycznia po południu. Poruszymy wiele ciekawych tematów, takich jak: innowacje w organizowaniu zawodów szybowcowych, analizy mistrzostw rozegranych w roku 2022, relacje z wypraw do Afryki (dokładny program opublikuję już wkrótce).

Przewidujemy także dodatkowe seminaria, takie jak: seminarium instruktorskie; obsługa statku powietrznego przez pilota właściciela.

W piątek i w sobotę przewidziane spotkania towarzyskie przy grillu w bieszczadzkim stylu :)

Jak piękna jest Bezmiechowa możesz się przekonać spoglądając na zdjęcia pod tym linkiem.

Bardzo serdecznie zapraszam.

Jurek Kolasiński

W przypadku zapytań lub propozycji możecie dzwonić (601 773 113) lub pisać (e-mail: colas @ klinikakolasinski.pl)

Teraz parę informacji od Arka Bulady-Kierownika Wyszkolenia:

Pokoje

Ośrodek dysponuje 64 miejscami:
Cennik znajdziecie tutaj.

Wychodzi 130 zł/doba za pokój dwuosobowy lub 75 zł/doba jeśli pokój wynajmuje tylko 1 osoba.

Oczywiście wolelibyśmy uniknąć sytuacji, że wszyscy chcą mieszkać pojedynczo, bo szybko może zabraknąć pokoi dlatego zachęcamy do wspólnego rezerwowania pokoi.

W wieloosobowych pokojach cena jest niższa, pod warunkiem że wszystkie łóżka są zajęte.

Każdy pokój ma swoją łazienkę, a dla gości dostępna jest odpłatnie mała sauna.

Dodatkowo jest możliwość wynajęcia Domku Pilota w cenie 200zł/doba (wyposażona kuchnia, toaleta, prysznic, salonik z kominkiem, cena nie uwzględnia pościeli, najlepiej mieć swój śpiwór, załatwimy drewno na opał).

W sprawie noclegów w ośrodku proszę dzwonić pod nr tel. 603 950 862 (najlepiej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00).

Pozostałe noclegi

Dla tych, którzy nie zmieszczą się w budynku i w Domku Pilota są inne możliwości noclegowe. W samej Bezmiechowej funkcjonuje kilka miejsc:

Ze względu na położenie ośrodka mogą wystąpić małe problemy z dojazdem tzn. droga będzie odśnieżona, ale może nie być „czarna”. My ze swojej strony przygotujemy ją jak najlepiej. Na pewno trzeba mieć opony zimowe. Gdyby ktoś miał problem z wyjazdem to wyślemy samochód terenowy i pomożemy. U podnóża góry zorganizujemy też parking, gdyby akurat ta zima okazała się w końcu zimą stulecia. Gdyby ktoś korzystał z komunikacji autobusowej to jesteśmy w stanie odebrać osoby z dworca w Lesku, a później odwieźć je na autobus.

Najbliższe atrakcje (ale nie jedyne)

Wszystko niby w zasięgu wzroku, ale kręte bieszczadzkie dróżki robią kilometry. 

W dniach zaplanowanego spotkania będzie otwarta restauracja na szybowisku.

Najbliższa stacja paliw, bankomat, większy sklep znajdują się w Lesku (10km). W samej Bezmiechowej mamy delikatesy „Piotruś Pan” 5km od ośrodka. 

Oczywiście dostępna będzie sala konferencyjna z rzutnikiem i druga, bardziej kameralna, również nadająca się do szkoleń.

Jeżeli będzie pokrywa śnieżna i południowy wiatr to lokalni paralotniarze mogą zorganizować pokaz i krótkie szkolenie ze „snowglidingu” – to takie połączenia glajta, nart i śniegu.