Trzeci dzień zawodów

Na ten dzień czekaliśmy od dawna. Normalne cumulusy, normalne noszenia ? każdy lubi latać w taką pogodę. Jednak nie do końca tak było. Cumulusy się porozlewały, a do tego niska podstawa nie pozostawiała nam krótkim szybowcom wielkiego pola manewru.

Niestety także i dzisiaj rozjechaliśmy się z Tomkiem i to już na pierwszym boku. Niby lecieliśmy pod jeden północny szlak, a wyszło, że każdy poleciał pod swój. Dalej współpraca bardzo się przydała, no ale można było polecieć parę minut szybciej…

Pierwszy i drugi bok poszedł gładko. Podstawa początkowo 1200, podniosła się przed drugim punktem do 1500m. Noszenia wahały się od 2-3m/s. Jednak im bliżej 3 punktu tym pogoda była coraz bardziej skomplikowana. Rozlane altocumulusy skutecznie zasłaniały ziemię przed promieniami słonecznymi. Musieliśmy wykonywać długie przeskoki, często schodząc do 500-600m. Po zaliczeniu 3PZ lecąc z wiatrem ponownie dolecieliśmy w obszar lepszej termiki. Znów cumulusy zaczęły obdarzać nas 2 i 3 metrowymi noszeniami. Przedostatni punkt Elektrienai zaliczyliśmy bez problemu. Dokręciliśmy jeszcze 200-300m w kominie 1,5m/s i szybko wlecieliśmy na metę.

Dzisiejsza konkurencja okazała się remisowa. Kilka minut szybciej obleciała grupa szybowców, która odeszła ok. 20 minut przed nami. Nie było łatwo, ale udało się utrzymać prowadzenie:)

Łukasz