Treningu ostatki

Ostatni dzień treningu przed nami. Z zapowiedzi meteo miało być dobrze, lepiej na wschodzie z cumulusami a na zachodzie nieco gorzej. Do oblecenia trasa obszarowa 3 godzinna, podobna do wczorajszej, ale w nieco innej kolejności. Po wyczepieniu mieliśmy sporo problemów, żeby wykręcić wysokość przed odejściem i polecieliśmy kilka minut po 14-tej. Pierwszy odcinek przebiegał szybko i sprawnie, trafialiśmy nawet kominy 3,5 metrowe. Pierwszą strefę niestety zrobiliśmy do końca a nawet kawałek dalej…

Problemy zaczęły się, gdy przecięliśmy Dunaj lecąc na zachód, gdzie wpadliśmy tam na bezchmurną. Połowa trasy szła powoli, ale do przodu. Schodziliśmy momentami do 700m, ale trafialiśmy noszenia 2 metrowe. Strefę drugą i trzecią zaliczyliśmy po minimum i pół godziny po czasie dolecieliśmy do mety. Co ciekawe znów zrobiliśmy dobry wynik mimo kilku błędów. Wielkim plusem było to, że lecieliśmy do początku do końca razem z Adamem.

Na jutro organizator zaplanował otwarcie zawodów z pokazami lotniczymi, których główną atrakcją będzie Peter Besenyi. W poniedziałek pierwsza konkurencja, choć wg prognoz rano ma przechodzić front chłodny i nie wiemy czy przejdzie na tyle szybko, żeby pozwolił nam polatać.

Łukasz