Szósty dzień zawodów

Po wczorajszych prędkościach task setter dzisiaj zaszalał. Dla wszystkich klas trasy powyżej 600km, w tym dla nas 630. Wszystkie prognozy, którymi dysponowaliśmy zakładały spory udział termiki bezchmurnej i nie podzielały entuzjazmu miejscowych.

Mieliśmy więc trochę niewiadomych, dlatego zdecydowaliśmy się odejść na trasę wcześnie, tak aby w razie problemów mieć jakieś pole manewru. Tym razem bez żadnych manewrów na linii startu. Pierwszy bok to lot na południe Litwy w stronę puszczy, na której łapaliśmy 4-5 metrowe noszenia. Poszło bardzo szybko. Drugi punkt Sejny także zaliczyliśmy gładko. Podstawa sięgała 1900-2000m, a noszenia nieco słabsze 2-3m/s. Na trzecim boku i do połowy czwartego ciężko było znaleźć dobre noszenia, ale nie mieliśmy żadnego większego przyhamowania. Co z tego jak dogoniło nas kilka szybowców, w tym Gulyash i Francuzi. Dalej, przez czwarty i piąty PZ lecieliśmy razem i tak już osiągnęliśmy metę. Nie było jak uciec grupie, liderzy pilnowali nas bardzo czujnie.

Strata do zwycięzców konkurencji spora, ale jestem zadowolny, że nie zrobiłem żadnego głupiego błędu i leciałem cały czas dobrze współpracując z Tomkiem. Czekam teraz na kolejne konkurencje. Czas obrabiać straty do liderów.

Łukasz