Skończyły się burze

Od 9.30 na niebie pokazały się pierwsze Cu i gdyby nie mój niesolidny partner, to wystartowalibyśmy już o godz 10, a to sie później mści.

Trasę wytyczyłem na południe, jednak w trakcie lotu odwróciłem – najpierw na wschód do Bostwany. Kraj to bez dróg, bezkres pustynny jak okiem sięgnąć. Po wleceniu ok 50 km w głąb zrezygnowałem z zaliczenia punktu, bo była tam burza, a spadliśmy na 1000m, co w takich warunkach jest niezwykle niebezpieczne. Po nawrotce na 250 km polecieliśmy na południe a tu znowu pozostałości po burzach z górnym pokryciem. I tak prędkość zaczęła wzrastać do 115km/godz, co na ostatnie kilka dni było sukcesem. Mieliśmy w zasięgu Kiripotib, ale z uwagi na 2 godz czasu do zachodu słońca polecieliśmy ponownie na wschód i przed Bostwaną nawrotka do domu. Dołożenie kilometrów koło domu i z wynikiem 1002 km lądowanko. Dwóch innych pilotów lądowało 15 min po zachodzie, a po klejnych 15 min ciemności ogarnęły Namibię.

Fajne jest latanie na OLC, gdyż z powietrza można wybierać trasę, co w takich skrajnie niebezpiecznych warunkach jest niezwykle cenne.

Zdzichu