Siódmy dzień zawodów

Task setter trochę wczoraj przesadził, więc dzisiaj dostaliśmy krótszą trasę do oblecenia. Obszarówka 3h15′ na zachód i południe od Uvalde. Starty rozpoczęły się dzisiaj później a na trasę można było odchodzić dopiero przed 15-tą. Przed otwarcie startów lotnych udało się wlecieć na falę cumulusową i wyjść na 3300, co było ok. 500m wyżej od podstawy cumulusów.

Odeszliśmy najszybciej jak się dało, tuż po piętnastej. Do pierwszej strefy bez krążenia z wiatrem wyszło 230km/h. Zalecieliśmy prawie do jej końca i dalej na południe wzdłuż granicy z Meksykiem. Trafialiśmy znakomite kominy, bardzo często piątki, a w najgorszym przypadku czwórki. Prędkość średnia bardzo powoli malała. W drugiej strefie polecieliśmy do końca dobrej pogody i zawróciliśmy do ostatniego obszaru. Wychodziło nam, że musimy polecieć do końca, by nie przylecieć na metę przed czasem. W drodze do niego krążyliśmy w 2,5-3 metrowych kominach. Niestety pogoda w strefie okazała się bardzo słaba. Nie mogliśmy znaleźć dobrego noszenia, w którym wykręcilibyśmy dolot. Duszenia między chmurami były tak silne, że znaleźliśmy się na 800m i musieliśmy szukać ratunku w 1,5m/s. Podnieśliśmy się nieco i polecieliśmy dalej, gdzie była już trójka, która zapewniła nam dolot.

Zająłem dzisiaj miejsce w drugiej dziesiątce. Straty jednak nie są duże. Nadal utrzymuję się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej.