Przygotowania do Mistrzostw

Meteorolog bardzo się stara, ale na razie ciężko mu trafić z prognozą. Dzisiaj maiło być podobnie jak wczoraj, tylko nieco mniej cumulusów. Okazało się jednak, że na większości trasy chmur nie było prawie wcale, tylko zamglenia i drobne strzępy. Jedynie na północ od Uvalde zrobiło się około 1-2/8 Cu. Dostaliśmy do oblecenia trasę ok. 550km z sześcioma punktami zwrotnymi zlokalizowanymi na południe i północ od lotniska. Punktów było tyle, że właściwie nie można było wymyślić nic innego niż lot po kresce od punktu do punktu. Początkowo zakładaliśmy późniejsze odejście, ale rozwój pogody i odchodzący peleton zachęcił nas do jego wypuszczenia i wcześniejszego odlotu na trasę. Niestety w tym momencie zgubił się nam Mirek i polecieliśmy tylko ja i Zbyszek. Początek ułożył się nam nieźle, gdyż na pierwszym punkcie dogoniliśmy peleton. Mieliśmy do nich zaledwie kilkaset metrów wysokości. Goniliśmy ich dalej, pędząc ile pozwalały warunki, ale różnica pozostawała. Pogoda mimo bezchmurnej była bardzo równa ? kominy po 3-3,5 m/s i zasięg ponad 2000 m. W połowie piątego boku po długim przeskoku znaleźliśmy się bardzo nisko w rejonie, gdzie nie było miejsca do lądowania. Całe szczęście nad czerwonym piaskiem zapracował solidny komin, który wyniósł nas do podstawy. Trochę stresu jednak przeżyłem…

Wydawało się to kwestią czasu kiedy dogonimy peleton, ale udało się to o dziwo dopiero na północy, czyli tam, gdzie były cumulusy. Zbyszek przed ostatnim punktem trafił 3-kę dolotową, co dało mu zwycięstwo w konkurencji. Ja dzisiaj też niewiele gorzej. Cieszę się, że forma rośnie. Wieczorem dostaliśmy zaproszenie na kolację od polskiej rodziny mieszkającej tuż przy lotnisku. Było bardzo sympatycznie, zostaliśmy dobrze ugoszczeni. Dziewczyny i Sebastian skorzystali z basenu, a pozostali mogli się delektować specjałami przyrządzonymi przez Panią domu.
Kolejne dni najprawdopodobniej będą bezchmurne, a w przyszłym tygodniu zapowiadane są burze. Treningu będzie więc wystarczająco:)

Łukasz