Podsumowanie

Zakończyły się 16 Szybowcowe Mistrzostwa Europy w klasie Standard, Club i Dwumiejscowej, jutro jeszcze dogrywka dla klasy Światowej. Trzymamy kciuki za dobry lot naszych ?światowców? Czas na szybkie podsumowanie. Zawody okazały się pechowe jeśli chodzi o pogodę, lataliśmy tylko i wyłącznie w niżowych pogodach. Rozegraliśmy 4 konkurencje a trasy były, krótkie i po nizinach. Przy tak krótkich trasach, i krótkich zawodach ważny był każdy metr wysokości w konkurencji i każdy punkcik zdobyty w tabeli. Pogody nie pozwalały na agresywne latanie a pojedyncze minuty decydowały o wyniku. Cieszy mnie,że mogłem latać pod skrzydłem Sebastiana Kawy, jakby nie patrzeć aktualnego Szybowcowego Mistrza Świata a po tych zawodach Mistrza Europy. Myślę, że to podglądanie mistrza w locie zaprocentuje w przyszłości a samą współprace wspominam bardzo miło.

Zakończyłem zawody na 6 miejscu w klasyfikacji generalnej, jest niedosyt, ale jak to w tym sporcie składowych, które wpływają na wynik jest wiele.

Gratulacje dla zwycięscy klasy standard Sebastiana Kawy i drugiego Wicemistrza w klasie Club Tomka Kroka.

Przed nami pozostaje impreza zakończeniowa z dekoracją zwycięzców. A po niej powrót do Polski i trzymanie kciuków za udany występ Łukasza Wójcika i reszty reprezentantów na Mistrzostwach Europy na Litwie.