Piąty dzień zawodów

Z dnia na dzień pogoda staje się coraz lepsza. Jesteśmy zaskoczeni takim rozwojem sytuacji, spodziewaliśmy się w końcu niskich podstaw i słabych noszeń na litewskiej ziemi. A tu dostajemy do oblecenia trasę 500km. To już czwarta konkurencja z rzędu.

Zaskoczyło nas także to, że dzisiaj podstawa od początku była bardzo wysoka. Tomek, który wystartował jako pierwszy zgłosił nam 1900m. Ciężko było w to uwierzyć…. Noszenia także były silne, a chmury szybko ułożyły się w szlaki, więc zadecydowaliśmy, że nie ma co czekać z odejściem na trasę. Niestety wszystkie 15tki latały tuż za linią startu i czekały, kto pierwszy poleci. Postanowiliśmy zamarkować odejście. Udało się, za nami poszli praktycznie wszyscy, oprócz Włochów i Litwina. Drugie odejście zrobiliśmy kilka minut później, znowu z w/w ogonami. Pierwszy bok poszedł rewelacyjnie, średnia ponad 150km/h i dogoniona cała stawka. Zakrążyliśmy tylko dwa razy na 170 km. Po pierwszym punkcie uciekliśmy peletonowi i do połowy boku leciało mi się dobrze. Później kilka nietrafionych chmur, niskie zejście i cały lot mi się posypał. Szkoda, bo Tomek w tym czasie połykał kilometr za kilometrem, a ja walczyłem ze sobą.

Kiedy już złapałem dobry komin, wtedy dogonił mnie peleton. Był kilkaset metrów wyżej. Goniłem go już do mety, ale przyleciałem kilka minut po. Całe szczęście dobre odejście uratowało mój wynik. Konkurencja remisowa, ale fajnie, że Tomek odrabia straty.

Łukasz