Piąty dzień zawodów

Flaga Teksasu trzeci dzień z rzędu pozostaje w naszym posiadaniu:) Mimo wszystko zachowujemy spokój, gdyż do końca zawodów jeszcze długa droga.

Dzisiaj po raz raz kolejny dostaliśmy obszarówkę, ale z czasem 2h45′. Krótko, bo na popołudnie zapowiadane były burze i organizatorzy chcieli dmuchać na zimne. Zmieniła się także procedura dolotowa – finish ring zwiększono z 3 do 15 kilometrów z minimalną wysokością ok. 600m nad teren. Zapewniło by to w razie czego manewr przy braku możliwości lądowania na lotnisku.

Cumulusy zaczęły dzisiaj wyskakiwać wcześniej niż zwykle. Problemem był obszar średniego zachmurzenia, który nasuwał się od północy na nasz pierwszy obszar. Nie oglądając się na nikogo odlecieliśmy chwilę po otwarciu startu lotnego. Pierwszy bok niezbyt dobrze rozegraliśmy, ale w końcu z 900m trafiliśmy 4,5 m/s. Zaliczyliśmy pierwszą strefą delikatnie i popędziliśmy na południe, gdzie były super warunki. Podstawa osiągnęła 2300 m, a noszenia były momentami cztero i pięciometrowe. Najlepiej układało się po drugiej strefie, gdzie lataliśmy często pod szlakami. W pewnym momencie trafiliśmy komin, w którym oparły się nam wariometry. Najlepiej jednak rozegraliśmy końcówkę. Dolot wyszedł nam ze 115km z wysokości 1700m. Głównie dzięki temu zrobiliśmy bardzo wysokie prędkości. Dzisiaj pobiłem swój rekord z przed dwóch dni – 152 km/h. Najlepsza jednak wiadomość jest taka, że nasi rywale polecieli gorzej i Zbyszek wskoczył znowu na pozycję lidera. Ja w dalszym ciągu utrzymuję pozycję drugą, a flaga będzie pewnie znowu nasza:)

Cieszy nas także kolejne zwycięstwo Sebastiana, który wygrał konkurencję w piętnastkach.

Łukasz