Konkurencja ostatnia

Konkurencja, w której trudno było o spektakularny wynik, który zamieszałby w tabeli. Idealny układ, dla tych co chcą bronić dobrych miejsc. Stało się tak gdyż pogoda była stabilna i przewidywalna, do tego wyłożono konkurencje obszarową z czasem oblotu tylko 2 godzin. Cumulusy nosiły nawet do 3 m/s, podstawy w późniejszym okresie sięgały 2000 metrów. Osiągnąłem prędkość 104km/h w klasie club. W standardach zwycięzca uzyskał prędkość 125 km/h

LD

Były to dość trudne i długie Mistrzostwa. W klasie club rozegrano 10 konkurencji, w klasie standard i world po 9 konkurencji. Przez cały okres towarzyszyła nam temperatura ponad 30 stopni. Udało się jednak jakoś funkcjonować w tej duchocie. Pogoda w większości była cumulusowa jednak różniła się zdecydowanie od podobnych pogód na wiosnę. Trudno było zabrać się z grani, noszenia nie były tak zdecydowane i latało się przez to trudniej. Wcześniejszy trening w podobnym okresie rozgrywania Mistrzostw jest wskazany.

Ostatecznie w klasie Standard Piotr Jarysz zajął 8 miejsce, wygrał Sebastian Kawa. W klasie Club Leszek Duda zajął 12 miejsce a 5 Tomasz Krok. W klasie światowej 6 miejsce zajął Mikołaj Zdun a 9 Jędrzej Skłodowski, który z przyczyn osobistych musiał wrócić do Polski i nie startował w dwóch ostatnich konkurencjach.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie Gliding Team Klinika Kolasiński.

PJ, LD