Konkurencja odwołana

Co prawda dziś nie wznieśliśmy się w powietrze, ale najważniejszą wiadomością dnia są dobre wieści ze szpitala w Grudziądzu. Po ponad 5-cio godzinnej operacji zespół neurochirurgów zakończył pomyślnie operację. Dziś Adam był w dobrej formie i co najważniejsze czucie w jego nogach powoli powraca. Można więc optymistycznie myśleć o jego powrocie do zdrowia. Ogromne słowa wdzięczności należą się lekarzom i całemu personelowi szpitala w Grudziądzu. Adam jest otoczony troskliwą opieka. Co chwile jest odwiedzany przez kolegów, a nad wszystkim czuwa troskliwa żona Jola. Mamy nadzieję, że rehabilitacja będzie postępować szybko, a sam Adam już myśli o powrocie pod szlaki cumulusów.

Na dzisiejszej porannej odprawie zostały omówione wszystkie trzy wypadki. Komisja szybowcowa również zareagowała bardzo szybko i dokonała poprawek w regulaminie. Od dziś „linią” mety będzie okrąg o promieniu 3 km. Dla tych, którzy latają na zawodach w Słowacji nie jest to nic nowego. Tak skonfigurowana meta pozwala na bezpieczny finisz, a następnie na spokojne wykonanie manewru do lądowania. Miejmy nadzieję, że od jutra wszyscy uczestnicy mistrzostw Polski oraz krajowych zawodów szybowcowych sami przekonają się o zaletach poczynionych zmian.
Dzisiejsza pogoda nie dała szans na wykonanie przelotów, silny wiatr i deszczowe chmury zdecydowały, że po długich namysłach kierownik sportowy zawodów Jurek Mierkiewicz odwołał starty. Wypełniający się od zachodu wyż stwarza duże szanse na dalsze zmagania w kolejnych dniach.

Jurek Kolasiński