Dzień siódmy, ósmy i dziewiąty – wycieczkowy Vinon

Niestety także i tutaj zdarzają się dni nielotne. Po pięciu kolejnych dniach lotnych, przyszedł czas na odpoczynek i zwiedzanie okolicznych miejscowości. W sobotę postanowiliśmy udać się na dłuższą wyprawę w kierunku Lazurowego Wybrzeża. Wybraliśmy najsłynniejszą miejscowość wypoczynkową Francji ? Saint Tropez oraz równie ciekawe Cannes i Monaco.

Jezioro Sainte CroixKościółek w MoustiersW niedzielę pojechaliśmy w przeciwnym kierunku do najdłuższego kanionu w Europie -Kanionu Verdon. Miejsce to jest niezwykle urokliwe, a momentami wręcz napawające strachem. Ogromne pionowe ściany skalne, wąskie i niebezpieczne drogi wijące się wzdłuż jego brzegów. W drodze powrotnej odwiedziliśmy pobliskie zabytkowe miasteczko położone na zboczu Montdenier – Moustiers Sainte Marie.

W niedzielny poranek wyjechali z Vinon nasi koledzy z Aeroklubu Pomorskiego ? Krzysiek Owsiany i Paweł Głowacki.

Niestety poniedziałek przywitał nas jeszcze gorszą pogodą. Od samego rana pada deszcz. Połowa ekipy, czyli Piotrek i Leszek wywołali średniowieczną wojnę cywilizacji mongolskiej, grając w grę strategiczną. Natomiast ja z Lilą i naszym psiakiem Leą pojechaliśmy do odległego o ok. 30 km Forcalquier, gdzie co poniedziałek odbywa się tradycyjny targ. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się nad rzeką, gdzie Lea niczym pstrąg pławiła się w jej strumieniach.

Prognoza na jutro jest bardzo optymistyczna, mamy nadzieję, że zwiedzimy rejon, w którym jeszcze nie byliśmy.
Łukasz