Dzień 4.

Na dzisiejszy dzień prognozowana była bezchmurna – nieco słabsza niż wczoraj dla górek i nieco mocniejsza dla doliny w której jest lotnisko Vinon. Postanowiliśmy zakończyć już loty zapoznawcze w tym rejonie i Łukasz, który najlepiej zna te góry, wyłożył nam trasę – 357 km. Tym razem udało nam się ustawić blisko początku grida, dzięki czemu startowaliśmy stosunkowo wcześnie. Początek lotu przebiegał sprawniej niż wczoraj – już w pobliżu lotniska w dość silnym noszeniu osiągnęliśmy 1900m, co dawało bezproblemowy zasięg do najbliższych górek. Tam nie było jż tak dobrych warunków jak wczoraj, tym niemniej udawało się znaleźć całkiem silne noszenia ? 2-3m/s, a raz nawet 4m/s. Trafiały się jednak zdecydowanie rzadziej i kończyły niżej ? najwyżej byliśmy na 2800m.

Diana 2 w pobliżu szczytu Po zawrotce na pierwszym PZ, lot do kolejnego przebiegał już sprawniej ? między innymi dlatego, że wyłożony mieliśmy wielobok i lecieliśmy po tych samych górkach z powrotem, więc mniej więcej mieliśmy już pojęcie które miejsca powinny lepiej nosić. Później czekał nas przeskok na drugą stronę doliny, którą płynie rzeka Verdon. Nie byliśmy pewni, jak będą pracować górki po drugiej stronie, na szczęście, mimo kończącego się dnia, udało nam się znaleźć tam dobry komin. Bez niego czekałoby nas pewnie lądowanie w Sisteron. Łukasz w między czasie znalazł bardzo silny komin, w którym ja i Leszek się nie zabraliśmy. Dzięki temu udało mu się dolecieć do ostatniego punktu zwrotnego w pobliżu Cheval Blanc. My, wykorzystując ostatni chyba tego dnia komin, wykręciliśmy jedynie wysokość pozwalającą na powrót do lotniska. Lądowanie tradycyjnie już przy zachodzącym słońcu. Mało brakło, a zabrakło by nam dnia na powrót.

Pegaz w poluTego dnia lądowanie nie kończyło ?atrakcji?. Nasz kolega z Torunia, Paweł, wylądował w polu na Pegazie i trzeba było go przywieźć. Odległość nieduża, ale za to wózek który dostaliśmy nie miał sprawnych świateł i wycieczkę w pole trzeba było rozpocząć od naprawy wózka. Sama droga i składanie Pegaza przebiegły już na szczęście sprawnie. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze w miasteczku Greoux, gdzie zakupiliśmy pizzę dla każdego uczestnika tej wycieczki.

Jutro zapowiada się kolejny dzień latania, choć wygląda na to, że termika będzie słabsza.