Czwarty, piąty i szósty dzień treningu ? 27-29 lipca

Kolejne trzy dni treningu upłynęły na wyczekiwaniu na poprawę pogody, dopełnianiu formalności związanych z rejestracją i dopieszczaniu maszyny. W środę od rana przyszła do nas burza i przez dłuższy czas miałem wątpliwości, czy uda się złożyć i zatankować Asw. Na 11.30 byłem wpisany na ważenie. Dopiero ok. 11-tej można było wyjść na lotnisko bez kurtki, więc żwawo ruszyliśmy do przyczepy i zamontowaliśmy szybowiec. Szybkie tankowanie, a potem obowiązkowe ważenie. Razem ze mną i całym wyposażeniem wyszło 492kg. Mogę zatem jeszcze 8 kilogramów przytyć;)

Pogoda w środę była na tyle słaba, że uznaliśmy, iż nie ma sensu startować i latać dookoła lotniska. Pojechaliśmy z Cypisem na wycieczkę do Wilna. Może modlitwa pod Ostrą Bramą pomoże rozgonić chmury…

W czwartek zmontowaliśmy tylko szybowiec i czekaliśmy na rozwój pogody. Niestety znowu nie dopisała, więc postanowiłem spędzić czas na dopieszczaniu maszyny. W ruch poszedł wosk i szmaty. Efekt jest niesamowity, Asw wygląda jakby dopiero co wyszedł od Biskupa:) Mucha nie siada!

Piątek to powtórka z dnia poprzedniego. Montaż szybowca i oczekiwanie na pogodę. Bardziej niecierpliwa część pilotów zdecydowała się na oderwanie od ziemi, ale podstawa 800-900m nie pozwalała na zbytnie oddalanie się od lotniska. Szczególnie bez silnika… Na jutro prognoza jest bardzo optymistyczna. Niestety na popołudnie organizator zaplanował otwarcie Mistrzostw i w związku z tym loty nie będą długie.

Łukasz