3. Konkurencja

To była najszybsza jak dotąd pogoda w Uvalde oraz konkurencja w moim życiu – 151,8 km/h! W Polsce takie pogody zdarzają się rzadko, podstawa wczoraj osiągnęła 3600 m qnh, a noszenia bardzo często sięgały 4 m/s. Warunki są tutaj bardzo równe na całym obszarze, dlatego można rozwijać kosmiczne prędkości, będąc prawie pewnym, że trafi się na dobry komin.

Dzisiejsza konkurencja była dłuższa od poprzedniej, organizatorzy wyłożyli nam 612 km. Ze względu na dobrą prognozę zdecydowaliśmy się na nieco bardziej ryzykowne wyczekanie z odejściem, tak, by wypuścić część konkurentów przed siebie. Okazało się to dobrym rozwiązaniem, gdyż przez całą trasę goniliśmy jakieś szybowce. Dzięki temu nasza prędkość była bardzo wysoka. Jak zwykle w połowie trasy uciekł mi Zbyszek, Mirek nieco wcześniej został trochę z tyłu, ale pędził za nami ile jego Asg dało. Ze Zbyszkiem rozeszliśmy się po trzecim punkcie. Polecieliśmy pod dwa różne szlaki, z których mój okazał się lepszy i obdarował mnie 3,5 metrowym noszeniem. Pozwoliło mi to przegonić kilka lecących przede mną szybowców. Jak zwykle spora luka znajdowała się na granicy górek i niziny. Musiałem przelecieć sporo kilometrów zanim trafiłem dobry komin. Następny i to prawie czterometrowy trafiłem na dolocie. Dokręciłem się do wysokości pozwalającej na szybki dolot do mety i popędziłem z prędkością 220 km/h.

Wynik dzisiaj super! Rozkręcam się i mam nadzieję, że kolejne dni będą także udane.

Dzisiaj na odprawie dostaliśmy flagę Teksasu ze stojakiem. Jest to nagroda, która wędruje dla najlepszego teamu za każdy dzień konkurencji. Za dzisiejszy dzień pewnie też dostaniemy:)

Łukasz