29.07.2014 – Trzecia konkurencja

Dzisiaj prognozy przewidywały duże ryzyko wystąpienia burz. Polecieliśmy znowu obszarówkę, czas oblotu 2:15, trasa wyłożona bardzo podobnie do dnia wczorajszego:
http://www.wgc2014.hb.pl/wyniki/15m/47T_15m_tsk.htm

Warunki budziły się bardzo powoli, najprawdopodobniej ze względu na wychłodzoną ziemię z powodu dużej ilości deszczu wczoraj. Niskie podstawy i słabe noszenia utrzymywały się bardzo długo, co zaowocowało późnym odejściem. Na dodatek w dogodnym momencie na odejście byłem sporo niżej niż Sebastian i Jacek. Musiałem trochę się podkręcić i odszedłem kilka minut po nich.
Do pierwszych dwóch stref lecieliśmy po bardzo słabych warunkach. Bardzo niewiele chmur było po trasie (gdzie te burze?), rzadko kiedy dawało się zakrążyć, a jeśli nawet, to rzadko kiedy średnie noszenia przekraczały metr na sekunkdę. Przed pierwszą strefą udało mi się spotkać z Sebastianem i Jackiem. Do drugiej strefy mieliśmy średnią prędkość niewiele ponad 80km/h. Dopiero na skraju drugiej strefy trafiliśmy na szlak układający się na północ. Polecieliśmy pod nim do końca, żeby potem odbić mocno w lewo do trzeciej strefy, w której było całkowicie bezchmurnie. Zaliczyliśmy ją po minimum i odbiliśmy na północny wschód w stronę Jarocina. Tam warunki były znacznie lepsze, wlecieliśmy prawie do końca strefy, żeby nie przylecieć nad lotnisko przed czasem. Dolot w porównaniu do wczorajszego był spokojny i pewny :)

Wyniki z dzisiejszej konkurencji:
http://www.wgc2014.hb.pl/wyniki/15m/47T_15m.htm
Wyniki łączne po dzisiejszej konkurencji:
http://www.wgc2014.hb.pl/wyniki/15m/47T_15m_tot.htm

Łukasz