29.05.2011 Dzień drugi

Po pierwszej relacji Leszka miałem nadzieję na napisanie czegoś bardziej pozytywnego, optymistycznego. Nie lubię narzekać, ale niestety przebieg tego dnia nie był dla mnie najlepszy. Zaraz po wyczepieniu zauważyłem brak danych GPS w programie na palmtopie, który był podłączony do rejestratora w tablicy przyrządów. Po chwili ruszania przewodem, sprawdzania wtyczki, ponownego uruchamiania programu zdecydowałem się na lądowanie, podejrzewając rozłączenie przewodu pod tablicą przyrządów. Jednak po wylądowaniu wszystko zdawało się być na swoim miejscu i nie byłem w stanie zlokalizować przyczyny usterki. Po dość długim czasie walki z przewodami zdecydowałem się na start tuż przed godziną 15, bez możliwości wykorzystania najefektywniejszej w obecnych czasach nawigacji

Komputerowej, co w przypadku dzisiejszej trasy obszarowej (przez trzy obszary w czasie trzech godzin) było dużym utrudnieniem.

Na trasę odszedłem o 15:35 i na początku leciało się dobrze, warunki były pozytywnie zaskakujące względem prognoz, jednak wizja dolotu na lotnisko przed godziną 19 była nieprawdopodobna. Dlatego też wlatywałem w pierwsze dwa obszary na tyle, ile zachęcały dobre warunki, a ostatni obszar rozplanowałem tak, żeby mieć możliwość wykonania dolotu do Zielonej Góry, przed końcem termiki. Metę zaliczyłem czternaście minut przed czasem, co spowodowało znaczny spadek wynikowej prędkości średniej, ale lepszy taki wynik, niż lądowanie w polu.

ŁG