2. Konkurencja

Dzisiaj mieliśmy do oblecenia podobnej długości konkurencję co wczoraj ? prędkościówkę 550km. Zapowiadana pogoda miała być lepsza, ale ze sporą ilością wilgoci w powietrzu. Widać to było od początku powstawania cumulusów, które pokryły większość nieba. Dodatkowym zagrożeniem miała być ławica chmur średnich i wysokich, która podchodziła od wschodu.

Zdecydowaliśmy się na wczesne odejście, ok. 14.15, 15 minut wcześniej niż założyliśmy pierwotnie. Było to dobre rozwiązanie, gdyż po pierwsze uciekliśmy głównemu peletonowi, a po drugie trafiliśmy od razu w bardzo dobrą pogodę. Zachmurzenie zredukowało się do 1-2/8 Cu, a ławica zaczęła się wysuszać. Pierwszy komin po pierwszym punkcie dał nam ponad 3 metry. Dalej mieliśmy mały problem ze znalezieniem noszenia, ale tuż przed drugim PZ-tem trafiliśmy ok. 2,5 m/s. Przed kolejnym punktem lecieliśmy przez obszar prawie bezchmurny, na końcu którego złapaliśmy dorodne 4,5 m/s. Podstawa wynosiła już ok. 2800 m QNH. Na północy lot był bardzo szybki, trafialiśmy na szlaki i pędziliśmy ponad 200 km/h. Kominy, w których się wykręcaliśmy dawały ponad 3,5 metra średnio:) Doganialiśmy i wyprzedzaliśmy kolejnych zawodników, problem się jednak zaczął, gdy lecieliśmy na południe. Po zejściu z górek ciężko było znaleźć dobre noszenie. Dokręcaliśmy się w kominach po 2,5-3 m/s. Nieco uciekł nam Zbyszek, ale dzięki niecałej czwórce, którą znaleźliśmy z Mirkiem przed ostatnim PZ udało się nam dogonić Lima Mike’a i na dolot lecieliśmy już wszyscy razem. Musieliśmy rozpocząć go spod kreski, całe szczęście, że były jeszcze drobne cumulusy na dolocie, które dały nam upragnione metry i dolot do mety.

Wynik dzisiaj bardzo dobry ? wszyscy trzej w pierwszej piątce (Zbyszek pierwszy, ja drugi i Mirek piaty) i awanse w tabeli. Nie popadamy jednak w euforię, te zawody to będzie ciężka praca na wynik do końca zawodów. Konkurenci są bardzo mocni, a pogody solidne i równe, dające wszystkim szanse na dobry wynik. Trzymajcie kciuki!!!

Łukasz