1 czerwca 2014

Chciałbym dziś napisać o pięknych przelotach, o wspaniałej formie zawodników, o tym że były doskonałe warunki i radośnie ukończyliśmy kolejną konkurencję. Niestety nic z tego. To co dziś się wydarzyło nie przyśniło by się nikomu w najczarniejszych snach. Zbyszek i Robert zderzyli się nad Piłą. Zbyszek uratował życie otwierając czaszę spadochronu. Robertowi nie było to dane. Wszystko działo się na oczach zawodników i tych w powietrzu na Jantarach i tych z klasy 15 metrowej na pasie lotniska. Na próżno wypatrywaliśmy czaszy drugiego spadochronu. Pozostał głęboki smutek i niedowierzanie. Jak to ? To niemożliwe. Przecież limit nieszczęść został wyczerpany już wczoraj…

W tym momencie pozwolę sobie na zamieszczenie zdjęcia zrobionego właśnie dzisiaj bezpośrednio po katastrofie. Przemek w objęciach swojej żony. Jest tam jeszcze ktoś trzeci – ich mały synek, który przyjdzie na świat za dwa tygodnie.

zółw

My herosi podniebnych zmagań zatrzymajmy się na chwilę, pomyślmy o tym że życie jest najcenniejszym skarbem które posiadamy. Ten skarb nie należy tylko do nas. Jest on udziałem naszych bliskich i przyjaciół. Krążąc w kominach, walcząc o metry i sekundy nie zapominajmy, że to wszystko jest niczym w obliczu wartości najwyższych.

Z szybownictwa nie zrezygnujemy, ale róbmy wszystko by jego uprawianie było źródłem radości i szczęścia. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Zróbmy własny rachunek sumienia – jak wygląda moje przygotowanie do konkurencji, jak latam, co z moja uwagą podczas krążenia i na przeskoku, czy widzę wszystko co widzieć powinienem……. Każdy z nas to wie ale przypominać musimy to sobie każdego dnia. A wszystko po to by podobne tragedie nie miały już miejsca.

Myślę, że mogę w imieniu całej społeczności szybowcowej złożyć Rodzinie Roberta wyrazy najgłębszego współczucia.

Jurek Kolasiński